Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies. OK, rozumiem
Kończą się truskawki, ale są czereśnie i maaliny

Kończą się truskawki z głównego zbioru. Mniejsze dostawy truskawek spowodowane zostały suszą, która dotknęła większość plantacji. Nie ma to jednak odbicia w cenie, bowiem w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach truskawki sprzedawane są w cenie takiej jak przed tygodniem, od 2 do 5 zł za kilogram, w zależności od jakości owoców.

 

Są już wszystkie odmiany czereśni – np. Poznańska i Vega to odmiany jasne,  ciemne to Sylvia, Kordia i Regina. Najtańsze są czereśnie odmiany Poznańska od 4 do 5 zł za kilogram, pozostałe w cenie od 7 do 10 zł za kilogram. Są już w sprzedaży maliny i borówki amerykańskie pochodzące z upraw polowych. Ceny malin na Rynku Hurtowym w Broniszach od 7 do 8 zł za kilogram, borówka amerykańska pomimo rosnącej podaży, odmian wczesnych, jest w cenie od 22 do 26 zł za kilogram.  Jak zwykle o tej porze rosną dostawy wiśni, których cena nie przekracza 5 zł za kilogram. Zdaniem specjalistów ceny tych owoców powinny spaść do poziomu z ubiegłego roku, czyli około 3 zł za kilogram.

Lipcowa susza spowodowała, że przez kilka dni nie było w sprzedaży jagód leśnych, a jak się pojawiły, to cena dochodziła do 20 zł za kilogram. Dziś,  czyli 9 lipca cena jagód spadła do poziomu 15-18 zł/kg.

Są już śliwki, ale sprowadzane z Węgier - Cacańska Rana, brzoskwinie i morele. Jak podkreślają znawcy, są one bardzie aromatyczne od tych sprowadzanych z Hiszpanii, ze względu na to, że zbierane są w późniejszej fazie dojrzałości, czyli dłużej przebywają na drzewach niż hiszpańskie.  

WARZYWA

            Od początku tygodnia ceny pomidorów są stabilne. Odmiany czerwone, od 8 do 14 zł za opakowanie 6 kg, malinowe za taką samą ilość od 25 do 30 zł. Ogórki do kwaszenia, z upraw polowych są w cenach hurtowych od 1 do 1,5 zł za kilogram (opakowania od 5 do 10 kg.) Ceny ogórków szklarniowych zróżnicowane, tańsze są te z nasadzeń zimowych, droższe z nasadzeń wiosennych.  Cena kilograma, w sprzedaży hurtowej,  nie przekracza 2,50 zł. Bardzo tania, jak o tej porze roku, jest krajowa, zielona papryka, cena kilogram to tylko 3 zł. W identycznej cenie  bakłażany. O połowę mniej niż papryka sprzedawane są cukinie, po 1,5 zł za kilogram.

 

            Spore są wahania w cenach kalafiorów i kapusty, ceny od 1 zł do 3 zł za sztukę, a wszystko zależy od podaży. Podczas upalnych dni ceny zmieniały się kilkakrotnie w ciągu doby.  Ziemniaki poniżej 1 zł za kilogram (w ofercie hurtowej).  Irga od 12 zł do 15 zł za 15 kilogramów, odmiana Lord, o żółtym miąższu 10 zł za worek.

Pierwsze tegoroczne korzeniowe, obcinane ( nie w pęczkach) utrzymują dość wysoką cenę. Korzenie pietruszki są w Broniszach po 5-6 zł za kilogram, marchew 2 zł – 2,20 zł /kg, selery od 4 do 5 zł za kilogram, buraki już od 80 groszy.

Zdaniem ogrodników jeżeli nadal utrzyma się susza to zarówno ceny jak i podaż warzyw i owoców z upraw polowych, mogą się zmienić.

Źródło: bronisze.com.pl

14-07-2015 admin

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Najnowsze informacje

E-wniosek przyjęty przez Radę min...
Rada Ministrów przyjęła projekt u...

Ceny jaj w Polsce
W ostatnich dwóch latach ceny jaj...

Jakie warunki musi spełnić rolnik...
Od początku roku rolnicy mogą spr...

Ochrona prawna odmian roślin
Projekt nowelizacji ustawy przewi...

Ptasia grypa w Sokołowicach. Poli...
Sokołowice (woj. dolnośląskie). W...

Od 11 lutego 2017 r. obowiązek za...
Od 11 lutego 2017 r. będą mogły b...

Greccy rolnicy zablokowali przejś...
Greccy rolnicy zablokowali przejś...

Rolnicy, poszkodowani w wyniku wy...
Rolnicy, poszkodowani w wyniku wy...

Słupki strunobetonowe do sadów. C...
Podczas ostatnich targów sadownic...

Produkty rolne wysokiej jakości t...
Ministerstwo rolnictwa będzie pra...

Drzewo na własnej działce wytnies...
Od niespełna miesiąca obowiązuje ...

Ceny produktów spożywczych wzrosn...
Miniony rok nie był łatwy dla sek...

Ruszają konsultacji w sprawie pom...
Dziś został przekazany do konsult...

Rolnicy
Bruksela, Belgia. Setki kilogramó...

Jaka jest jakość sprzedawanych pr...
Jaka jest jakość sprzedawanych pr...

Polscy producenci wołowiny stawia...
Ekologia i zrównoważone rolnictwo...

Rośnie zainteresowanie polskimi p...
Kondycja branży mleczarskiej jest...

Afryka i Azja nowymi rynkami zbyt...
Polska jest jednym z największych...